Karanlığa sırtını dönen umudu yayan liselilerin yanındayız

Son günlerde liselerden peş peşe yayınlanan bildiriler içimizi ısıtıyor, umutlarımızı kuvvetlendiriyor. Her yeni bildiriyle liselilerin zekâsına hayranlık duyuyor ve bu memlekette “Umut tükendi” diyenlere karşı gençliği işaret ettiğimizde ne kadar haklı olduğumuzu bir daha görüyoruz.

İstanbul Erkek Lisesi’nde başlayan ve dalga dalga yayılan protesto hareketleri gerçekten de gösteriyor ki çürümüş bir düzenin, çürümüş bir iktidarın ve onun atama müdürlerinin hiçbir baskı, yasaklama girişimi aydınlık yarınları engelleyemeyecek.

Engelleyebilecek olsalar, haksızlığa uğrayan öğretmenlerinin yanında duran ama tacizci öğretmenleri de teşhir eden liselilerin adalet hareketi ortaya çıkmazdı.

Engelleyebilecek olsalar, kendisini diktatörün liselerdeki gölgesi zanneden müdürlere, liseliler sırtını dönemezdi.

Engelleyebilecek olsalar, havayı karartanlara karşı aydınlık, ensarcılara karşı bilim, tacizci ve tecavüzcülere karşı kadın özgürlüğü çığlıkları, talepleri yükselmezdi.

Liselerin üzerine bir karanlık olarak çökmeye çalışan bu zihniyetin üniversitelerdeki yansımasıyla yıllardır mücadele eden bizler, liseli arkadaşlarımıza yaydıkları bu umut için teşekkür ediyoruz. Teşekkürümüzün yanında bir de ne şart altında olursa olsun mücadelelerinde yanlarında olacağımıza söz veriyoruz.

Diktatörlük heveslilerine, ensarcı gericilere, hırsızlara, tacizci ve tecavüzcülere, bunları savunanlara, bunların ortaklarına, yandaşlarına, paydaşlarına, sırdaşlarına ve akıldaşlarına diyoruz ki “Bak işte yaklaşıyor fırtına…” ve sizi süpürecek bu fırtına, liseliler süpürecek, üniversiteliler süpürecek, biz süpüreceğiz.

Çok okunanlar

No Picture
Haberler

KTÜ Öğrencileri ulaşım zammını geri çektirdi

Trabzon’da 6 Mart’ta dolmuş ücretlerine yapılan %20’lik zam şehir halkının ve KTÜ öğrencilerinin yoğun tepkisiyle karşılaştı. Zamların uygulamaya koyulduğu günden itibaren 3 günlük süre içinde 1500 imza toplayan üniversiteliler, bu [Devamı]